Město Kámiros Rhodos

Město Kámiros Rhodos

Vyhledejte si volné termíny zájezdů na Rhodos. Jako zemi zvolte Řecko. Jako lokalitu vyberte Rhodos. Typ dopravy zvolte leteckou.

Pro zobrazení zájezdů zvolte:

Země: Řecko   Lokalita: Rhodos

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Město Kámiros Rhodos

Kdo se rád nechává unášet historií, pro toho je archeologické naleziště v Kámiru jako stvořené. Nachází se v mírném svahu obklopeném borovicemi a olivovníky. Kámiros bylo původně jedno se tří nejstarších měst ostrova, které však zničilo zemětřesení roku 226 př. Kr., po něm bylo znovu obnoveno, ale za dalších 300 let v roce 142 druhé zemětřesení srovnalo město se zemí, a to již nebylo nikdy obnoveno.

Dnešní tvář

Dnes lze spatřit v odkrytých základech města náznaky chrámu Apollóna, helénistické síně, městských hradeb i obranné zdi nebo chrámu Pallas Athény. Italští archeologové však odkryli jen část vykopávek města, větší část leží stále pohřbena pod zemí okolních lesíků.

Protože se Kámiros nalézá na kopci, naskýtá se z něj nádherný výhled na okolní kopce, údolí i moře všem návštěvníkům.

Ceny vstupu

Vstupné je 4 €. Studenti po předložení průkazu do 26 let – ZDARMA.

Jak objednat zájezd na Rhodos

V červeno oranžovém vyhledávacím formuláři zvolte jako zemi Řecko. Jako lokalitu vyberte Rhodos. Dopravu zvolte leteckou - velmi rychlá a pohodlná. Poté stačí kliknout na "hledej!" a zobrazí se vám kompletní nabídka volných zájezdů.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024