Rhodos a tradiční řecká kuchyně

Rhodos a tradiční řecká kuchyně

Vyhledejte si volné termíny zájezdů na Rhodos. Jako zemi zvolte Řecko. Jako lokalitu vyberte Rhodos. Typ dopravy zvolte leteckou.

Pro zobrazení zájezdů zvolte:

Země: Řecko   Lokalita: Rhodos

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Co rozhodně vyzkoušet

Na ostrově Rhodos si každý může vybrat to, co mu chutná. Pokud neradi experimentujete a upřednostňujete rychlá občerstvení typu Mc´Donald nebo KFC, jsou jich větší střediska na ostrově plná. Mnohem zajímavější jsou však restaurace s typickými řeckými jídly, které vám teprve prozradí, v čem tkví řecká chutná kuchyně, ale také dobrá živelnost Řeků . Pro vegetariány nebo pro ty, kteří mají radši lehká zeleninová jídla, je asi jasnou volbou pravý řecký salát.

Olivový olej a restaurace

Výbornou a kvalitní surovinou, kterou řecká kuchyně hojně užívá, je olivový olej. Pokud vám v jídle zachutná, není problém si olivový olej vyrobený přímo na ostrově Rhodos koupit v obchodě či supermarketu. Pokud se rozhodnete zajít si na oběd či na večeři do některé z mnoha restaurací, pak můžete do jídelníčku často nahlédnout již před vchodem, bývá ukryt ve vitríně, někdy i s obrázky jídel. Jídelníček pro orientaci turistů bývá nejčastěji dvojjazyčný – řecký a anglický - ale můžete najít i další jazykové verze.

Nápoje a pití

Co se týče nápojů, prosperuje Rhodos širokou nabídkou. Od nealkoholických džusů, koktejlů a minerálních vod až po výtečná vína, ouzo nebo pivo. Na Rhodu se pěstuje obstojná řada vín bílých, růžových i červených. K těm nejznámějším by se dala přiřadit vína značek – Líndos, Chevalier de Rhodos nebo Platoni. Nabídka vín čítá však mnoho dalších výborných značek, proto se nebojte a kupte si nejprve jedno na vyzkoušení pro zpříjemnění večera a až po ochutnání se můžete rozhodnout, zdali si koupíte víno i na doma či jako dárek z cest.

Čerstvé pomeranče

Jestli si chcete osladit život, pak vyzkoušejte některý ze sladkých likérů s ovocnou či bylinkovou příchutí. Osvěžující a častý nápoj prodávaný i na ulicích představuje džus z čerstvě vymačkaných pomerančů.

Jak objednat zájezd na Rhodos

V červeno oranžovém vyhledávacím formuláři zvolte jako zemi Řecko. Jako lokalitu vyberte Rhodos. Dopravu zvolte leteckou - velmi rychlá a pohodlná. Poté stačí kliknout na "hledej!" a zobrazí se vám kompletní nabídka volných zájezdů.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2023