Petaloúdes - Údolí motýlů - Rhodos

Petaloúdes - Údolí motýlů - Rhodos

Vyhledejte si volné termíny zájezdů na Rhodos. Jako zemi zvolte Řecko. Jako lokalitu vyberte Rhodos. Typ dopravy zvolte leteckou.

Pro zobrazení zájezdů zvolte:

Země: Řecko   Lokalita: Rhodos

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Petaloúdes - Údolí motýlů

Údolí motýlů představuje místo, kde naleznete klid, relativní ticho, zaujaté turisty a děti se zářivým pohledem v očích. Do údolí, jímž protéká říčka, se slétávají motýli, které vábí vůně pryskyřice ze stromů původem z Orientu. Motýli jde nejčastěji spatřit v červenci a srpnu, ale i tak je můžete vidět jindy, často záleží na štěstí. Často turisté říkají, že neviděli skoro žádného motýla. Důležité však je, napínat zrak, protože až spatříte prvního motýla, rázem si všimnete, že jsou všude kolem vás posedaní, ale vy si jich díky nenápadnému zbarvení nevšimnete. Velký počet návštěvníků motýly z údolí také vyhání, proto jejich počet oproti dřívějším rokům klesl. Ochránci a celé zařízení údolí se však pilně snaží o minimální narušení této zóny, aby motýlí bohatství zůstalo dochováno i pro další generace. Přesto se vám může naskytnout úžasná podívaná na hejna motýlů posedaných po stromech či po skalách, kteří chvílemi přelétají mezi vámi. Na kmenech stromů či na skalách jsou velice nenápadní, ale sotva poletují a roztáhnou křidélka naoranžovělé barvy, nejde si jich nevšimnout.

Procházka údolím

Příjemná procházka údolím je dlouhá asi 1 km, před sluníčkem chrání koruny stromů a celá cesta po kamenných chodníčcích nebo dřevěných lávkách je naplněna příjemným odpočinkem. Chvílemi jdete do kopce, chvílemi zase z kopce nebo po rovince, ale stoupání či klesání je vždy tak mírné, že si to při napjatém pozorování ani neuvědomíte a nohy budou automaticky šlapat dál. Cestou se můžete zastavit i u stánků, kde nemůžou samozřejmě chybět věci s motivy motýlů. Pokud vám vyhládne nebo se chcete osvěžit, občerstvení tu také není problém.

Jak se dostat dovnitř

Do Údolí motýlů vedou tři vchody, je libovolné, kudy na prohlídku přijdete. U dolního vchodu je postaveno i motýlí muzeum nejrůznějších druhů motýlů z celého světa. Stačí se jen prokázat vstupenkou do Údolí a vstup máte volný.

Pštrosí farma

Pokud si všímáte ukazatelů na cestách, pak jistě nepřehlédnete před Údolím motýlů ukazatel k pštrosí farmě, kde se děti pokochají pohledem na pštrosy a dospělí mohou okusit i některou ze pštrosích specialit. Kromě pštrosů tu najdete i lamy nebo opice, z čehož bývají děti přímo nadšené.

Jak objednat zájezd na Rhodos

V červeno oranžovém vyhledávacím formuláři zvolte jako zemi Řecko. Jako lokalitu vyberte Rhodos. Dopravu zvolte leteckou - velmi rychlá a pohodlná. Poté stačí kliknout na "hledej!" a zobrazí se vám kompletní nabídka volných zájezdů.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2023