Rhodos a půjčení auta

Rhodos a půjčení auta

Vyhledejte si volné termíny zájezdů na Rhodos. Jako zemi zvolte Řecko. Jako lokalitu vyberte Rhodos. Typ dopravy zvolte leteckou.

Pro zobrazení zájezdů zvolte:

Země: Řecko   Lokalita: Rhodos

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Půjčení auta na Rhodosu

Pokud jste na ostrově Rhodos a toužíte se podívat i do vnitrozemí, určitě neváhejte a půjčete si auto. Půjčovny jsou na každém rohu v každém městě. Malý obchůdek poznáte podle označení “Rent a car”. Opravdu se nemáte čeho bát, všechny půjčovny jsou ze zákona povinně pojištěny a s auty většinou není problém. Tedy naše auto fungovalo celých 400 km bez problémů a ani na silnici jsme nepotkali žádného jiného turisty, který by měl problém.

Raději větší a známou půjčovnu

Nebojte se, že budete jezdit sami. 60% aut na silnicích ostrova jsou auta turistů z půjčovny. Z vlastní zkušenosti doporučuju si vybrat spíše půjčovnu větší - jedna z větších je A-one. Má pobočku ve městě Rhodos i ve Faliraki a vlastní desítky aut. Většinou Fiat Panda nebo Fiat Punto. Co jsem procházel půjčovny, tak je i nejlevnější. Na začátku září jsme tady půjčili auto na 1 den za 35 EUR a na 2 dny za 60 EUR. Benzín si kupujete sami a stejné množství jako na začátku by mělo v autě i zůstat. Na benzínce jen zastavíte a sami Vám načepují. Nebojte v autě jezdí i mladé řidičky, zvládne to každý.

Co potřebujete

Pro půjčení potřebujete buď řidičský průkaz evropské unie - to jsou všechny vydané po roce 2002, pokud nemáte, vyřiďte si před cestou mezinárodní řidičský průkaz. Vyřízení je na počkání a kolek stojí 50 Kč. Při půjčení po Vás budou chtít jen tento řidičský průkaz, vypíší voucher, kde bude jen Vaše jméno, kde jste ubytovaní, pozn. značka auta a počet dní na půjčení a dostanete klíčky. Voucher slouží pro policii i místo technického průkazu.

Na jak dlouho si půjčit auto

I když se Vám bude zdát ostrov velký, dá se projet za 1 den. Ano opravdu to jde. Pokud vyjedete ráno v 8, tak do setmění projedete ty nezajímavější místa a zastavíte se, kde budete chtít. Pokud se nechcete honit, nejlepší je auto půjčit na 2 dny. Zvládnete, jako my, vše důležité, vykoupete se tam, kde se Vám bude líbit, a strávíte v autě přiměřenou dobu.

Auto na 3 dny

Auto na 3 dny - to je pohodička a zastávka opravdu úplně všude. Pokud jste na Rhodu jen na 7 dní je škoda sedět 3 dny v autě, radši si zajeďte na ostrov Symi. Takovou krásu jako tam, na Rhodu nenajdete.

jaká je dobrá cena

Ceny se samozřejmě liší v závislosti na sezoně. Od 1. září by měly být ceny nižší. V září nám nabízeli auto od 35 do 45 Eur (ty nejlevnější).

Co určitě nedělat

Nepůjčovat si auto z půjčovny , kterou propaguje CK. Pro srovnání půjčovna z CK při stejném voze: 66 EUR a běžná půjčovna 35-45 EUR. Asi není co dodat. Taky si nepůjčujte auto na celý týden. Je to úplně zbytečné se celou dovolenou péct v autě a ostrov se dá zvládnout za mnohem kratší dobu.

Na co si dát na silnici pozor

Dodržujte předpisy! Dávejte pozor, protože Řekové jezdí jak blázni. Nedodržují předpisy a troubí když jedete na 50tce 70. Taky si dejte pozor na autobusy a taxíky - platí jakési nepsané pravidlo, že mají prostě vždy přednost. Z troubení si nic nedělejte.

I silnější doprava

Počítejte taky s tím, že zejména od Lindosu po hlavní město je silný provoz. Hlavně okolo Faliraki je od 19 do 21 hod doslova problém se dostat na silnici. Naopak na jihu klidně půl hodiny nepotkáte auto. Tady je radost jezdit. Když odbočíte z hlavní silnice - budete si připadat, že ostrov patří jen Vám.

Pozor taky na značení vesnice. Naprosto všude chybí značka konec vesnice. Konec vesnice poznáte podle autobusu, který na Vás bude ze zadu tlačit.

Značení a směrovky

Nejlepší pro cesty autem je zakoupit si průvodce v češtině - my jsme měli na doporučení z vydavatelství Merian. Vevnitř je i podrobná mapa a mnoho zajímavostí. Určitě doporučuju koupit. Dopravní značení tedy směrovky a označení památek je na ostrově docela dobré. S tím není problém. Trefíte kamkoliv. Co nám vadilo, je pozdní označení odboček. Neexistuje označení např. do nějakého kláštera 300 m před odbočkou a pak odbočka. Většinou je označení hned u odbočky a to až za křižovatkou. Občas náročné ještě hledat nápis v latince, který je uveden pod řeckým. Auto jsme ale vrátili v pojízdném stavu bez škrábanců.

Jak objednat zájezd na Rhodos

V červeno oranžovém vyhledávacím formuláři zvolte jako zemi Řecko. Jako lokalitu vyberte Rhodos. Dopravu zvolte leteckou - velmi rychlá a pohodlná. Poté stačí kliknout na "hledej!" a zobrazí se vám kompletní nabídka volných zájezdů.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024