Město Líndos Rhodos

Město Líndos Rhodos

Vyhledejte si volné termíny zájezdů na Rhodos. Jako zemi zvolte Řecko. Jako lokalitu vyberte Rhodos. Typ dopravy zvolte leteckou.

Pro zobrazení zájezdů zvolte:

Země: Řecko   Lokalita: Rhodos

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Město Líndos

Město Líndos uchvátí každého již na cestě, kdy se k němu teprve blížíte. Zaparkovat je lepší nad městem, kde už od časného rána parkují auta a autobusy s turisty chtivými památek a řecké pohody v uličkách města. Poté sejdete dolů po vyhrazené cestě pro chodce a vedle vás budou projíždět auta ve frontě, která se snaží někde zaparkovat ve městě. Není to však dobrý nápad, volná místa se hledají opravdu velmi těžce.

Charakteristická architektura

Líndos leží pod kopcem, naskýtá se vám tedy hned po příjezdu jedinečný pohled na město s bílými domečky, ale především na protějším svahu se tyčící johanitskou pevnost. Po levé straně od městečka se také můžete pokochat pohledem na krásnou pláž se slunečníky a lehátky připravenými jen a jen pro vás.

Autentický vzhled

Město Líndos je výjimečné svou nezměněnou tváří a snahou památkářů o jeho autentický vzhled, kterým město láká turisty na návštěvu. Mezi jednotlivými domečky s bílou fasádou, která je pro Řecko typická, jsou úzké uličky, v nichž na vás číhají prodavači nebo nejrůznější obchodníci a nabízejí i posezení a možnou projížďku na oslíkovi. Tito obchodníci jsou sehraní, okamžitě vás na oslíkovi vyfotí, za chvíli fotku vyvolají a vy máte veselou památku. V horkém létě vám přijde vhod také džus z čerstvě vymačkaných pomerančů, zasytit se pak můžete v jedné z četných taveren, pizzerií, restaurací či rychlých občerstvení.

Náměstí Platía Eleftherías

Všichni turisté si to automaticky míří hned do středu města, projdete po náměstí Platía Eleftherías, kde si jistě všimnete kašny, která ještě nedávno sloužila jako zdroj pitné vody pro občany města Líndos. Nyní plní spíše funkci chladivého osvěžení.

Skvělým odreagováním, které uvítá určitě každý v parných dnech, je návštěva některé z pláží u Líndu. Historicky zajímavá je pláž nacházející se po pravé straně od města – Pavlova zátoka. Legenda říká, že v této zátoce našel údajně apoštol Pavel v roce 58 záchranu před krutou bouří, jež je stihla na moři při cestě z Dresu do Lýkie. Co je na této legendě však zázračné, je to, že tato dnešní zátoka byla původně uzavřeným jezerem, které se skálou otevřelo apoštolovi a zachránilo mu tak život.

Hlavní památka - Akropole

Hlavní památku města Líndos, kvůli které se sem sjíždějí turisté z celého ostrova, představuje akropole shlížející z výšiny na město. Cesta k pevnosti vede nejprve úzkými uličkami a poté začnete stoupat po schodech vzhůru ke slunci. Stoupaní není nijak náročné a po chvíli vám ho může zpříjemnit pozorování města z ptačí perspektivy nebo kousek před hradbami řecké ženy prodávající tkané ubrusy a povlečení. Vstup hlavní branou vás přivede ke schodišti, které vede ke křižácké pevnosti. Odtud se pak můžete dostat ke kapli sv. Jana, na terasu, k propylejím až k chrámu Athény Lindské. V ní původně stála i nádherná socha Athény Lindské z pozlaceného dřeva, jejíž některé části byly zhotoveny ze slonoviny, zlata a mramoru. Zajímavé jsou také zbytky římského císařského chrámu a vůbec nádherný výhled z pevnosti na okolní krajinu i moře.

Městečko Lárdos

Nedaleké městečko Lárdos ležící ve vnitrozemí si jako málo z měst či vesnic na Rhodu dokázalo uchovat svou původní tvář a turisté se tu pak cítí jako v pravé řecké vesničce, kde se zastavil čas.

Jak objednat zájezd na Rhodos

V červeno oranžovém vyhledávacím formuláři zvolte jako zemi Řecko. Jako lokalitu vyberte Rhodos. Dopravu zvolte leteckou - velmi rychlá a pohodlná. Poté stačí kliknout na "hledej!" a zobrazí se vám kompletní nabídka volných zájezdů.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024