Ostrov Symi - Ostrov Rhodos

Ostrov Symi - Ostrov Rhodos

Vyhledejte si volné termíny zájezdů na Rhodos. Jako zemi zvolte Řecko. Jako lokalitu vyberte Rhodos. Typ dopravy zvolte leteckou.

Pro zobrazení zájezdů zvolte:

Země: Řecko   Lokalita: Rhodos

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Ostrov Symi

Velká část turistů, která prožívá dovolenou na Rhodu, si zajede na výlet na ostrov Symi. I když nejste zrovna cestovatelský typ a svou dovolenou si představujete na lehátku, v moři a s drinkem sex on the beach v ruce, věřte, že by byl skutečně hřích tento nádherný ostrov nenavštívit!

Vaše cesta začne obrovskou nákladní lodí, která vyjíždí z přístavu Mandráki města Rhodos. Tato obří lodď má dole nákladové a přepravní prostory, nahoře slouží jako výletní loď.

Úchvatná cesta

Už jen samotná cesta, přestože je delší, vás uchválí, mořský vánek, pozorování rybářských nebo malých výletních lodiček a po chvíli i rýsující se turecké břehy nenechají nikoho jen tak znuděně sedět. Po připlutí na ostrov Symi se buď odeberete se svým průvodcem na prohlídku a návštěvu některých obchůdků, nebo si sami projdete městečko, které není nijak rozsáhlé, zato ale pečlivě udržované, všude je čisto, domečky jsou vymalované zářivými barvami a všude už na vás čekají prodavači a obchodníci, aby mohli prodat své nejlepší kousky zboží.

Nakupování Symi

Co opravdu stojí za nákup, tak to je koření. Koupíte ho u staršího řeckého prodavače, který své bylinky pěstuje na vlastní zahrádce a prodává je v pytlíčcích přesně odvážených. Výběr je u něj opravdu široký a nemusíte se bát, že byste nákupem prohloupili, protože kde jinde se vám poštěstí koupit tak kvalitní koření na řecký salát, tsatsiki nebo musaku či souvlaki? Dokonce se traduje, že nejlepší koření na tsatsiky se pěstuje právě na ostrově Symi. Ceny jednotlivých koření se pohybují v rozmezí 1,5 – 2 €.

Suvenýry

Jako další suvenýry jsou jistě zajímavé i pohledy, mořské houby všech velikostí, krásné mušličky i velké mušle, oblečení s motivy ostrova Rhodos a další lákadla na turisty. Ostrov Symi žije vyloženě jen z cestovního ruchu, odkázaný na výletní lodě, které připlouvají v určitý čas.

Tradiční kuchyně

Jelikož vás loď vyloží na ostrov někdy v čase oběda, máte možnost na ostrově vyzkoušet některou ze specialit řecké kuchyně. Za doporučení stojí souvlaka – špíz ze skopového či vepřového masa, dolmadákja – vinné listy plnění rýží, biftéki – masové placky, kléftiko – jehněčí nebo kůzlečí maso v zelenině nebo taramosaláta – pyré s tresčími jikrami.

I čas na koupání

Času na prohlídku městečka budete mít dost, počítejte s velkým vedrem, není tedy na škodu, přibalit si plavky nebo nejlépe jet již v nich a vykoupat se u přístavu vedle malých rybářských bárek.

Výletní lodě

Výletní lodě také obvykle staví i u kláštera Panormítis, jež je znám jako poutní místo Egejského moře. Klášterní komplex je celkem rozsáhlý i s vedlejšími budovami. Samotný klášter je krásně vyzdoben, ale s přívalem turistů z lodi člověk nemá dostatek času si jednotlivé věci pečlivě prohlédnout. Ale už jen zběžný pohled uvnitř kláštera dává tušit historickou, ale stále uchovanou krásu a kouzlo. Ženy musí počítat s tím, že pokud nemají samy halenku s rukávem nebo šátek přes holá ramena, dostanou šátek na místě, kterým si nahá ramena zakryjí a po prohlídce jej zase vrátí.

Kláštěr Panormítis

Na co byste však neměli zapomenout, až navštívíte klášter Panormítis, je místní pekárnička dvou postarších manželů. Ti se tomuto řemeslu věnují snad odjakživa a jejich pečivo je vyhlášené i na samotném ostrově Rhodos, zvláště pak jejich chléb, který svou vůní láká všechny. Tato malá pekárnička, kde ceny nejsou rozhodně vysoké, se nachází na levé straně od kláštera v uličce, kam vás zavede i cedule s nápisem Bakery.

Jak objednat zájezd na Rhodos

V červeno oranžovém vyhledávacím formuláři zvolte jako zemi Řecko. Jako lokalitu vyberte Rhodos. Dopravu zvolte leteckou - velmi rychlá a pohodlná. Poté stačí kliknout na "hledej!" a zobrazí se vám kompletní nabídka volných zájezdů.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024