Město Rhodos - Ostrov Rhodos

Město Rhodos - Ostrov Rhodos

Vyhledejte si volné termíny zájezdů na Rhodos. Jako zemi zvolte Řecko. Jako lokalitu vyberte Rhodos. Typ dopravy zvolte leteckou.

Pro zobrazení zájezdů zvolte:

Země: Řecko   Lokalita: Rhodos

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Město Rhodos

Město Rhodos se každému návštěvníkovi představí jen v tom nejlepším světle. Bohatá historie tohoto města způsobila, že vedle sebe naleznete památky antické, turecké, byzantské a i rytířské. Antické chrámy, turecké mešity, paláce z doby slavných rytířů a byzantské kostely, tyto všechny památky tu vedle sebe stojí v harmonické sounáležitosti a turisté se jen udivují, kolik zajímavých památek se dá v jednom městě shlédnout.

Tři městské státy

Město Rhodos bylo založeno jako posila pro celý ostrov z vůle tří městských států – Líndos, Ialissos a Kámiros (místo známé archeologickými vykopávkami). Město Rhodos se stávalo postupem času silným a prosperujícím městem, které odolávalo nástrahám a obléhání nepřátel. Rozkvět města Rhodos byl však značně zbržděn ve chvíli, kdy se město nepřidalo ve 3. makedonské válce na stranu Římanů a ti ho za to potrestali velmi účinně. Jako svobodný přístav namísto Rhodu určili Délos. Protože Rhodos vzkvétal značnou měrou právě díky obchodu, byl tento čin trefou do černého. Přestože si Rhodos i nadále uchovával některé své priority jako výbornou řečnickou školu a vysoké sochařské umění, známku hospodářské metropole východního středomoří již nikdy nezískalo.

Doprava a Rhodos

Pokud nebydlíte přímo v městě Rhodos, máte dvě možnosti, jak se sem dostat. Buď pojedete autobusem, který zajišťuje spojení hlavního města ostrova s jinými městy, nebo se můžete dopravit do města lodí. Z některých středisek vyjíždějí lodě do Rhodu pravidelně každou půl hodinu a zajišťují tak větší výběr dopravy. Loď vás dopraví do přístavu Mandráki, ze kterého odplouvají větší výletní lodě s turisty za poznáním okolních ostrovů. Přístav Mandráki je znám větrnými mlýny, díky nimž se stal známým a vyhledávaným především romantiky v podvečer letní noci.

Staré město – ráj památek

Památkami a kouzlem je nabito Staré město. Úzké i širší uličky, plno obchůdků, krámků se suvenýry, oblečením a bižuterií lákají každého návštěvníka. Pokud odoláte těm, pak těžší pro vás bude odmítnout pozvání do taverny či restaurace na řecké jídlo. Číšníci často postávají před vchody do restaurací a lákají budoucí zákazníky do jejich podniku. Zajímavou procházku představuje ulice Rytířů, která vede k Paláci velmistrů, jež kdysi v minulosti působil jako úřední sídlo rytířského řádu.

Městské hradby - dominanta

Městské hradby jsou jednou z hlavních dominant města. Hradby 4 km dlouhé pocházejí z doby byzantské, johanité je pak opravili a svou bytelností odolaly i tureckému nájezdu, který trval necelé 3 měsíce. Po tomto tureckém neúspěchu se ale rytíři rozhodli hradby mnohonásobně rozšířit a zvětšit, jejich výška se tak zdvihla na 20 m a šířka na 12 m. Netrvalo však dlouho a za 42 let se Turci již v mnohonásobně větší posile vrátili dobýt město Rhodos. Hradby sice tureckým nájezdům odolávaly, ale uvězněným Řekům bránícím své město pomalu, ale jistě docházely potraviny. Nabídky míru byly od Turků čím dál lákavější, až se rytíři nakonec vzdali a s Řeky opustily ostrov v roce 1523.

Mešita

Mešita, kterou nelze minout, se jmenuje mešita Redžáb paši, pocházející z roku 1588. Stojí v centru Starého města a svou bílo-růžovou fasádou svítí do dálky.

Jak objednat zájezd na Rhodos

V červeno oranžovém vyhledávacím formuláři zvolte jako zemi Řecko. Jako lokalitu vyberte Rhodos. Dopravu zvolte leteckou - velmi rychlá a pohodlná. Poté stačí kliknout na "hledej!" a zobrazí se vám kompletní nabídka volných zájezdů.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024